Co czyni, że karmy Happy Dog są wyjątkowe?

person Naskrobane przez: mgr inż. Maja Cierniak list W: Nauka Dnia: comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 665

Co czyni, że karmy Happy Dog są wyjątkowe? Dlaczego w naszych karmach stosujemy zboża? Dlaczego mięso zawarte w naszych karmach określane jest w składzie karm w procentowej ilości mączki mięsnej? Dowiedz się w tym blog poście!

Karmy Happy Dog oprócz wysokiej zawartości mięsa w karmie (mięso jakości spożywczej suszone i zmielone zgodnie z procesami produkcyjnymi karm suchych- ekstrudowanych) posiadają w swoim składzie również zioła. Naturalne składniki o właściwościach prozdrowotnych są niezbędne dla utrzymania optymalnego, właściwego metabolizmu zwierzęcia. Unikalna formuła „Happy Dog Natural Life Concept” łączy ze sobą wszystkie składniki takie jak:

Wyselekcjonowane zioła, rośliny lecznicze i zawarte w nich cenne składniki, olejki eteryczne : owoce czarnego bzu, ostropest plamisty, żurawina, yucca Schidigera, karczoch, mniszek lekarski, cząber, majeranek, imbir, rozmaryn, szałwia, tymianek, liście brzozy, pokrzywa, anyż, bazylia, koper, kwiat czarnego bzu, lawenda, kolendra, rumianek, wiązówka, korzeń lukrecji, algi morskie. Wszystko dobrane w odpowiednich proporcjach.

Mięso i skorupy małż Nowozelandzkich: Przez stulecia małż zielony był stałym elementem diety rodowitych Maorysów z Nowej Zelandii. Od pokoleń, stanowił świetne źródło białka, kwasów tłuszczowych omega 3, oraz polisacharydów zwanych glukozaminoglikanami (GAG) zapewniając nadzwyczajną sprawność ruchową mieszkańcom z regionu Marlborough Saunds. Ekstrakt z małży nowozelandzkich to źródło naturalnych składników odżywczych występujących w czystych wodach Oceanu Spokojnego.

Pierwiastki śladowe i witaminy: wapń, fosfor, sód, magnez, potas, kwas pantotenowy, nicyna, biotyna, chlorek choliny, żelazo, miedź, mangan, cynk, jod, selen oraz komplet witamin. Siemię lniane: Źródło kwasów omega-3 oraz omega-6 Głównym adresatem jego działania jest układ pokarmowy, w którym usprawnia pracę perystaltyki jelit, a także znajduje zastosowanie w problemach z zaparciami czy biegunkami. Ze względu na śluz otaczający nasiona siemię jest bardzo często wykorzystywane w terapii nieżytu żołądka.

Wytłoczki z jabłek: Stanowiące naturalne źródło błonnika, korzystnie wpływają na przemianę materii.

Karmy Happy Dog (Supreme Young, Supreme Mini, Supreme Fit&Well, Supreme Sensible i Supreme Sensible Mini) możemy podzielić na karmy zbożowe oraz bezzbożowe (bezglutenowe). W karmach zbożowych wykorzystujemy następujące mączki zbożowe: jęczmienna, ryżowa, kukurydziana. W karmach bezzbożowych (bezglutenowych) mączka lub płatki ziemniaczane, mączka z kasztana jadalnego, mączka z groszku, kukurydziana i ryżowa.

happy dog

Dlaczego w naszych karmach stosujemy zboża?

Współczesne psy nie mają problemów z trawieniem węglowodanów zawartych w zbożach. Powyższe zostało udokumentowane w badaniach Szwedzkich naukowców z Uniwersytetu w Upssali. Wyniki tych badań zostały opublikowane w styczniowym numerze magazynu Nature w roku 2013. W wyniku tysięcy lat wspólnego życia z człowiekiem psy całkowicie zaadaptowały się do niego i jego warunków żywieniowych. Pamiętać należy że od czasów udomowienia psa to człowiek jest dla psa dawcą pokarmu. Tak jak my naturalnie ewoluowaliśmy z myśliwych w rolników, tak psy rozwinęły u siebie zdolność do trawienia węglowodanów. I tak na przykład enzym odpowiadający za trawienie skrobi jest u psów siedmiokrotnie bardziej aktywny niż u wilków. Naukowcy znaleźli także więcej dowodów na zdolność psów do trawienia węglowodanów. Oznacza to, że nie ma powodów, aby wysnuwać ogólny wniosek, że zboża są niewłaściwe w psiej diecie. W znacznej mierze zależy to od indywidualnej tolerancji. Zboża powinny być eliminowane z żywienia jedynie w sytuacji, kiedy u zwierzęcia udowodniono alergię lub nietolerancję pokarmową na nie. Te z kolei zdarzają się znacznie rzadziej niż nam się wydaje.

Dlaczego mięso zawarte w naszych karmach określane jest w składzie karm w procentowej ilości mączki mięsnej?

Zgodnie z regulacjami prawnymi UE nazewnictwa poszczególnych materiałów paszowych pochodzących od zwierząt stałocieplnych (Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 767/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1831/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady i uchylające dyrektywę Rady 79/373/EWG, dyrektywę Komisji 80/511/EWG, dyrektywy Rady 82/471/EWG, 83/228/EWG, 93/74/EWG, 93/113/WE i 96/25/WE oraz decyzję Komisji 2004/217/WE.) powinny być jednolite dla wszystkich krajów członkowskich. To co było na przykład nazywane "mączką z mięsa drobiowego" lub "mączką z mięsa jagnięcego "musi teraz być oznaczone jako "mączka drobiowa" czy "mączka jagnięca". Alternatywnie można te surowe określać jako "proteiny z drobiu"/"proteiny drobiowe" lub "proteiny z jagnięciny"/"proteiny jagnięce" itd. Jako że jest to najwyższej jakości surowiec pochodzący ze zwierząt hodowanych także na cele spożywcze dla człowieka zdecydowaliśmy się właśnie na to alternatywne nazewnictwo. Surowce pochodzące z ryb, które nie są w tym wypadku kategoryzowane jako "mięso", zawsze były i są dalej określane jako mączka rybna. Szerokie grono producentów karm stosuje wszelakie inne podprogowe metody sugerujące potencjalnemu klientowi mięsność swoich produktów. Termin "zawartość mięsa" niestety nie jest w Polsce chroniony, ani jego znaczenie nie jest ściśle naukowo określone. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku terminu "light", który (kiedy na przykład mówimy o jogurcie) może oznaczać obniżoną zawartość tłuszczu, obniżoną ilość kalorii, ale także lekki i puszysty.

Czy to wszystkie atuty tej karmy? Zdecydowanie nie!

Czy zwracacie Państwo uwagę kto i gdzie produkuje karmę dla waszego psa? Koncentrujecie się na składach, które w dużej mierze zmodyfikowane są pod potrzeby klienta oraz panujące trendy w żywieniu zwierząt i bardzo często pomijacie ten bardzo istotny element, jakim są dane producenta karmy. Dlaczego to takie ważne:

happy dog

Jeżeli producent karmy podaje swoje pełne dane bierze tym samym odpowiedzialność za swój wyrób - "To ja, Jan Kowalski, produkuję karmę w mieście X, na ulicy Y. To ja odpowiadam za jej skład i jakość, nie mogę sobie pozwolić na nieprawidłowości z tym związane, ponieważ Ty, jako klient, możesz to w bardzo prosty sposób sprawdzić".

Jeżeli jednak dane producenta karmy zostały zaszyfrowane pod hasłem MADE IN EU a na worku widnieją jedynie dane dystrybutora to odpowiedzialność za karmę, za jej skład, za jej bezpieczeństwo jest zerowa!

Co więc nam powie worek karmy HAPPY DOG lub HAPPY CAT?

1. Producentem marki HAPPY DOG i HAPPY CAT jest firma INTERQUELL GmbH fabryka karmy mieści się w miejscowości WEHRINGEN pod adresem Wehringen D-86517 Sudliche HauptstraBe 38. Na każdym worku znajdziecie również zdjęcie właściciela firmy oraz osoby odpowiedzialnej za jakość Państwa karmy Pana Georga Mullera.

2. Zewnętrzną kontrolą jakości karmy zajmuje się niezależny Niemiecki Instytut IfU-LAT GmbH mieszczący się w miejscowości Bohmenkirch pod adresem: Albstr 4

happy dog


Zobaczcie sami skąd pochodzi każda granulka naszej karmy w filmikach poniżej

mgr inż. Maja Cierniak - zoopsycholog, treser psów, technik weterynarii, zootechnik

Komentarze

Obecnie brak komentarzy!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się bądź Zresetuj hasło