Czy warto kupować karmę na wagę?

person Naskrobane przez: mgr inż. Maja Cierniak list W: Nauka Dnia: comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 369

Często można natknąć się na widok otwartych worków z karmą stojących w sklepach zoologicznych. Mamy możliwość zakupu dowolnej jej ilości nieograniczani gramaturą narzuconą przez producenta. Tylko czy warto?

Jeżeli opakowanie nie zostało otworzone w naszej obecności nie mamy pewności co do jego zawartości. Czy jest to produkt, który umieścił tam producent? Nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić.

Kolejną niewiadomą jest czas otworzenia karmy. Dla każdej karmy jej producent określa okres przydatności do spożycia po otworzeniu opakowania, po którym karma wietrzeje i się psuje, przez co traci na jakości i bezpieczeństwie mikrobiologicznym. Jak długo dane opakowanie stało otwarte? Musimy uwierzyć na słowo sprzedawcy.

Skoro nie można ustalić z całkowitą pewnością jaką karmę zakupiono oraz od kiedy jest ona wystawiona na działanie czynników środowiskowych i mikrobiologicznych producent karmy nie uzna reklamacji złożonej na ten produkt.

Producenci karmy suchej (i nie tylko) oferują różne gramatury swojego produktu, od opakowań zawierających kilkaset gramów, przez kilkukilogramowe po kilkunasto- i więcej kilogramowe worki. Dzięki temu mamy możliwość wyboru dokładnie takiej objętości karmy jakiej potrzebujemy w oryginalnie zamkniętym opakowaniu gwarantującym pewność, że otrzymujemy produkt bezpieczny oraz, że jest to dokładnie ten produkt za który zapłaciliśmy.

mgr inż. Maja Cierniak - zoopsycholog, treser psów, technik weterynarii, zootechnik

Komentarze

Obecnie brak komentarzy!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się bądź Zresetuj hasło